HISTORIE STAR WARS

ÚVOD

Star Wars je asi největší filmová značka na světe. Jsou to filmy, které nás baví už 43let a tak bych Vás chtěl provést historii, zajímavostmi a vším možným co se vztahuje k tomuto filmovému dílu. Pokud nevíte tak tvůrce George Lucas prodal značku Star Wars v roce 2012 filmovému studiu Walt Disney za 4mld dolarů, po tomhle to pro mnoho fanoušků šlo se značkou z kopce a někteří nad ní dávno zlomili hůl, ale o tom později.

HISTORIE

Originální trilogie

Všechno to začalo v roce 1977 s vydáním tehdy jen ,,Star Wars". Už toto byl velký skutek, protože nikdo nevěřil, že by film mohl mít úspěch a proto se za George nikdo nechtěl postavit. Byl to přece jenom film o vesmírných čarodějích a to nezapadalo to tehdejší westernové tématiky. Film měl ale na svou dobu obroskvé tržby a tak se začalo uvažovat o pokračování. Film byl potom přejmenován na Star Wars: New hope (1977) a v roce 1980 vyšlo Star Wars: Empire strikes back (1980), které bylo pro mnoho lidí ještě lepší než originál a je považováno za nejlepší díl celé série.

V roce 1983 vyšel tehdy třetí a zdánlivě poslední přírůstek do rodiny a sice Star Wars: Return of the Jedi (1983). Na konci tohoto filmu jsme se dočkali šťastného konce pro všechny naše postavy a tak by nikoho ani nenapadlo, že se George rozhodne udělat novou trilogii, tentokrát prequel pro jednu z hlavních postav. V nové trilogii sledujeme život Anakina Skywalkera ( později Darth Vader ) na jeho cestě k Temné straně.

Prequely

Jejich důvodem existence je jak už jsem říkal ukázat cestu Anakina. Začínají prvním dílem Star Wars: Phantom menace (1999) a pokračují epizodou Star Wars: Attack of the clones (2002) a končí epizodou Star Wars: Revenge of the Sith (2005). Všechny tři filmy byly fanoušky a veřejností přijaty o dost hůře než originální trilogie. Spousta lidí tvrdí, že jsou nudné a bez života, ve filmech se hodně řeší politika a podobné věci, takže se můžou zdát protáhlé. Třetí film je ale považován za nejlepší nové trilogie a pro spoustu lidí včetně mě je nejoblíbenější.

Prequely jsou moje nejoblíbenější éra Star Wars a tak bych Vás chtěl provést těmito 3 ději a tak nějak Vás třeba navnadit a přilákat do světa Star Wars :)

Další -- >